Skip to main content

Representative Netball 2024 Team Announcements


BFNL Representative Teams

13 & Under Team
Alana Farrow Ocean Grove
Elise Newey Queenscliff
Ellie Rundle Queenscliff
Emily Speirs Ocean Grove
Freya Wilkinson Geelong Amateur
Harper Edwards Torquay
Harriett O'Dwyer Torquay
Isla Webber Torquay
Lily Peters Geelong Amateur
Milla Saltalamacchia Queenscliff
Teyana Ihimaera Smiler Portarlington
Zoe Wilde Torquay

Training Partner: Matilda Fitzgerald

Queenscliff

Coach: Carly Headlam

Queenscliff

15 & Under Champ Team
Abhi Sanjeev Ocean Grove
Arleya Hillier Portarlington
Bailey Shaw Geelong Amateur
Charli Burke Ocean Grove
Chloe Howell Torquay
Emilia Evans Portarlington
Remy Sliwa Torquay
Scarlett Clarke Geelong Amateur
Scarlotte Benney Anglesea
Sienna McGinness Torquay
Tamika Wall

Ocean Grove

Coaches: Paula Birch and
Taryn Laverty

Ocean Grove

15 & Under Reserve Team
Alice Sampson Ocean Grove
Ava Carson Torquay
Caitlin Totton Geelong Amateur
Chloe Aspinall Geelong Amateur
Coco hayes Torquay
Georgie Price Barwon Heads
Isla Cuddy Drysdale
Layne Harvey Portarlington
Macey Dow Geelong Amateur
Molly Slavinskis Barwon Heads
Sophie Taylor Geelong Amateur

Coach: Lani Puttyfoot

Drysdale

17 & Under Team
Annie Hillier Portarlington
Charli German Geelong Amateur
Chelsea Gillett Barwon Heads
Ella Brown Ocean Grove
Emerald Bates Anglesea
Emma Barry Ocean Grove
Hayley Toull Modewarre
Juliet Evans Portarlington
Lila Mustica Portarlington
Marlee Hildebrand-Bull Portarlington
Poppy Hart Portarlington
Tae McGillivray Anglesea

Coaches: Paula Birch
and Taryn Laverty

Ocean Grove

GFNL Representative Teams

13 & Under Team
Annie Worsley N&C
Daisy Clohesy St Joseph's
Erin Reid N&C
Freya Uytdehaag Colac
Gretel Betts N&C
Molly Sweeney N&C
Olivia McCormack St Joseph's
Sacha Rava St Joseph's
Stevie Hepburn South Barwon
Zoe Nwankwo South Barwon
Bridgette McLeod St Mary's
Claire Edwards St Mary's

Coach: Zac Wojtowicz

15&U Champ Team
Ayisha Balogun N&C
Charlotte Wardle N&C
Evie McKenzie Geelong West
Indi Madden Geelong West
Isabella Gill Geelong West
Izzy Spence Colac
Leni Hepburn South Barwon
Lily Sherman South Barwon
Lucy Nwanko South Barwon
Maya Corrigan South Barwon

Coach: Jill Leader

15&U Reserve Team
Emily Brislane Leopold
Isabella Scukovic South Barwon
Jemima Hood St Joseph's
Jemma grenfell St Mary's
Liana Loney Geelong West
Lyla Irvine Grovedale
Lylah Rickard Grovedale
Macey Veitch
N&C
Meg Muhor N&C
Tahli Cummins N&C
Teagan van der Vliet Grovedale
Willow McInnes South Barwon

Coach: Jade Bartz

Geelong Amateur

17 & Under Team
Alexandra Whatley Geelong West
Amali Hill N&C
Ella Cook Geelong West
Erin McGinness South Barwon
Melissa Allan Geelong West
Olivia Roberts Colac
Poppy Holland Colac
Sophie Sprunt St Joseph's
Tallulah Dunn Grovedale
Tayla Button South Barwon
Training Partner: Emily McCormick South Barwon

Coach: Lisa Van Halen

Lara